CULTURE TREND

Професіонали закінчилися: льотчик-інструктор пояснив, хто зараз керує авіацією РФ

Через брак пілотів на певному етапі Росія навіть повертала тих, хто вийшов на пенсію.

Роман Світан розповів, як деградує рівень російських пілотів / фото ua.depositphotos.com

За час повномасштабної війни Україна знищила сотні одиниць російської авіації. Разом із дороговартісними бортами ворог втрачає пілотів – якщо на початку війни за штурвалами сиділи підполковники й майори, то зараз це старші лейтенанти. 

Про це розповів в ефірі “24 каналу” полковник запасу, військовий експерт та військовий льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, більш-менш тямущі професіонали серед пілотів РФ були ліквідовані в перші місяці війни. Ситуація настільки загострилася, що окупанти повертали за штурвали льотчиків, які вже вийшли на пенсію. 

“Ворогу довелося повернути пілотів, які вже пішли на пенсію, але мали велику кількість польотів – до 2 тисяч годин. Льотчик з таким досвідом навіть після великої перерви може відновити навички приблизно за 2 тижні”, – пояснив фахівець.

Проте і ці пілоти швидко “закінчилися”, тож росіяни почали допускати до польотів недосвідчених льотчиків. 

“Вони в принципі можуть літати, але ще не є професіоналами. Для того, щоб ними стати, потрібно навчатися приблизно 8 років. Близько 4 років навчання в льотному училищі, потім ще 4 роки необхідно налітати сотні годин, щоб вийти на рівень льотчика першого класу”, – наголосив Світан. 

Експерт уточнив, що зараз за штурвалами російської авіації сидять старші лейтенанти. Далі ворог буде вдаватися до прискореного випуску курсантів, яким навчання скоротять з 4 років до 3, вважає він. 

“Сьогодні рівень російської льотної школи набагато нижчий, ніж старої, радянської. Росіяни не встигають заповнювати цю нішу, тому що дуже багато льотчиків гине. Зокрема, через власну професійну непридатність”, – резюмував льотчик-інструктор. 

Читайте також:

Втрати РФ в авіації

Станом на ранок 6 березня, за даними Генштабу, російська окупаційна армія від початку повномасштабної війни проти України втратила понад 670 одиниць авіації. Йдеться про 347 літаків та 325 гелікоптерів. 

За останні кілька днів українські воїни “приземлили” 15 ворожих бортів. Переважна більшість – літаки Су-34, але є також і Су-35.

Крім того, від початку 2024 року окупанти втратили вже два літаки А-50. Перший було знищено в січні над Азовським морем, другий теж підбили над акваторією Азовського моря, проте впав він уже на російській території. Сталося це 23 лютого. 

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху