CULTURE TREND

«Та невже?»: цікаві факти про тварин, космос та геймерів

«Та невже?»: цікаві факти про тварин, космос та геймерів

Добірка шести випусків експлейнера «Та невже?» на ютуб-каналі «Колайдер» від Суспільного. Цікаві та неочікувані факти про тварин, підготовку космонавтів, історію української боротьби та відомих геймерів. 

«Та невже?»: цікаві факти про тварин, космос та геймерів

«Та невже?» — один з трьох форматів освітньо-розважального проєкту для підлітків «Колайдер», який створено спільними зусиллями Суспільного Мовлення та комунікаційним агентством pedan|buro. Стежте за проєктом в YouTubeTikTok та Instagram

Цікавий факт: озвучив експлейнер-журнал актор та режисер дубляжу Павло Скороходько, який є офіційним голосом в Україні Гаррі Поттера та Губки Боба. Тож його голос ви впізнаєте дуже швидко.

Космонавти: їжа, туалет, сон 

У першому випуску — як їдять, сплять і ходять в туалет у космосі, та які скіли потрібні, щоб стати космонавтом і влаштуватися в SpaceX чи NASA. Також у випуску розповіли про українця Сергія Корольова, який керував першим в історії польотом людини в космос, та чи є в Україні кратери.

Міфи про тварин

Другий випуск розповідає та перевіряє, чи правда що ведмеді обожнюють мед, страуси завжди ховають голову в пісок, собаки — найрозумніші тварини, лисиці — найхитріші, а їжак — хижак? Готові до захопливої подорожі? Хутчіше вмикайте цей випуск, щоб дізнатись приголомшливі факти про тварин.

Перші гаджети

Третій випуск пропонує побачити, який вигляд мав перший мобільний телефон та хто був його власником в Україні. Спілкуватися з друзями за допомогою відеокружечків легко — сьогодні це для нас звичайна справа, а колись було фантастикою. Швидше занурюйтеся у технічний прогрес разом з цим випуском «Та невже?».

Minecraft, Roblox, українські стримери 

У четвертому випуску експлейнера ви зможете дізнатися про найбагатших стрімерів, серед яких також є українці; хто виклав найдовшу стежку у Minecraft; коли створили першу у світі комп’ютерну гру «Німатрон»; як українські бабусі та дідусі рубляться в Counter-Strike та ставлять нові рекорди; про найкращих українських стрімерів Twich’а та як створити власну гру.

BTS, Океан Ельзи чи Rihanna?

Уявити наше життя без музики неможливо. Енциклопедії кажуть, що існує приблизно 300 музичних інструментів, тож грати можна на чому завгодно. Ви почуєте про цікаві музичні інструменти та наймасовіший концерт в історії. Чи знаєте, що таке зевсофон, як грати на вогні та овочах, хто придумав грати на келихах, чи можна взагалі навчити тварину грати на музичному інструменті. А що ви чули про унікальні українські музичні інструменти? Все це та багато іншого у п’ятому, музичному випуску шоу.  

Українська боротьба: УПА, ЗСУ, позивні та шеврони

У шостому випуску експлейнера «Та невже?»: включайся — тобі просто необхідно знати історію української боротьби. А як щодо історії часів Київської Русі: чи знаєш ти, що таке та як виглядала дружина київського князя, які мала обладунки й скільки вони важили; чув щось про силу і міць наших козаків? Хто такий та чим прославився Олекса Довбуш; армія УНР, Січові стрільці, Українська Повстанська Армія і партизанський рух, Збройні сили України та їхній словник; навіщо потрібні позивні й шеврони та ще багато іншого. Ми розкажемо тобі найцікавішу історію, яку ти коли-небудь чув.

Нагадаємо, «Колайдер» — це перший проєкт Суспільного для підліткової аудиторії на платформах YouTube і TikTok. Креативний концепт, розроблений pedan|buro, втілює ідею зухвалої школи майбутнього, де могли б викладати Залізна Людина, Донателло, Айнштайн та інші ікони попкультури. Це також альтернативна пропозиція токсичному російському контенту в легкому і зрозумілому жанрі едьютейнменту.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Програми створені за фінансової підтримки Європейського Союзу. Їх зміст є виключною відповідальністю АТ «НСТУ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Прокрутка до верху