CULTURE TREND

В Млинові демонтували синагогу турійських хасидів

На Рівненщині в селищі Млинові Дубенського район власник демонтував синагогу самого початку XX століття. Про це повідомляє газета «Голос Украйни».

Синагога в Млинові до руйнування. Фото: Україна Інкогніта

Будівля млинівської синагоги знаходилася в центральній частині містечка. В повоєнні часи часи її переобладнана під спортивний зал дитячої спортивної школи – єврейська громада на той час зникла у полум’ї Голокоста.

Первісний вигляд будівлі мав Г-подібну форму. Пізніше до неї прибудували низку прибудов. Декоративні елементи відсутні а сам фасад будівлі не відрізнявся від тогочасної міської забудови тих часів.

Довгий час синагога простояла пусткою та руйнувалася. Після чого новий власник її розібрав.

Напис на табличці сповіщає: “Що цей бейт мідраш побудований рабином Ароном Оренштайном. 1903 р.”. Фото: Україна Інкогніта.

Млинів досить відоме містечко серед євреїв. Тут знаходиться могила рабина та цадика Аарона ІІ Перлова (1802-1872), онука відомого ребе Аарона І Перлова (1736-1772), якого вважають одним із засновників хасидизму.

Як повідомлялося у «Волинь- Рost», учнів Аарона Перлова після його смерті згуртував його син Ашер Перлов Столінський (1765-1826), який оселився на південь від міста Карліна в місті Столін. Він був одним із найбільш відомих хасидів проповідників свого часу. Його син Аарон ІІ Перлов користувався величезною повагою серед євреїв Північно-Східного краю. За життя його називали «чоловік з Млинова» або «святий дідусь».

Громада хасидів «Карлін-Столін», яку започаткувала родина Перлових представлена практично в усьому єврейському світі. Має синагоги, школи, веде велику релігійно-просвітницьку діяльність. Багато представників родини Перлових загинули в Столінському гетто (Білорусь) в часи Другої світової війни.

Як з’ясувала “Україна Інкогніта” демонтаж давньої споруди вірогідно здійснено громадою турійських хасидів, які збираються звести тут новобудовну божницю.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху