CULTURE TREND

В стилі саундтрека до кінофільму: Сергій Лазановський та Greenjolly об’єдналися знов та переспівали повстанську пісню «Ой там у лузі»

Переможець «Голосу країни» та представники України на Євробаченні-2005 продовжили свою творчу співпрацю як артисти

Сергій Лазановський та гурт Greenjolly представили осучаснену версію пісні «Ой там у лузі», засновану на реальних історичних подіях.

Багато людей знають цю композицію під назвою «Три браття з Прикарпаття». Її події відбулися в селі Підмихайлівці на Івано-Франківщині у 1945 році. Тоді трьох воїнів УПА та рідних братів з родини Дмитрів було вбило представниками радянської влади. Згодом про цю історію народ склав пісню, аби назавжди закарбувати ці події у пам’яті.

«Я родом із села. Тому чудово пам’ятаю цю пісню. Вона завжди викликала особливі емоції. Проте у дорослому віці я ставлюся з трепетом до кожного слова у рядках цього твору. Адже це гіпервідповідально – переспівати «Три браття з Прикарпаття». Існує вже багато її версій. Ми вирішили створити таку, щоб від кожної ноти йшли мурахи тілом. Адже цю пісню та інші композиції УПА радянська влада забороняла виконувати. Вони збереглися завдяки селам, де їх продовжували підпільно співати», – відверто розповів Сергій Лазановський.

Основний меседж «Ой там у лузі», – розповісти про те, що історія циклічна, вона трансформується та, на жаль, повторюється. І українці, які борються за свою Незалежність та свободу, знову гинуть від рук ворога, який прийшов на їхню землю.

«Ця пісня – частина нашої історії. Певної родини з чітким драматичним сюжетом. Тому мені як аранжувальнику хотілося підкреслити музичними засобами трагічність цієї історії, – поділився лідер Greenjolly Роман Калин, – Найкраще це можна втілити у музичному стилі cinematic rock. «Ой там у лузі» розвивається поступово, з прозорої першої частини де фактично звучить одна нота, до цілого оркестру наприкінці».  

Самі учасники дуету підкреслюють: ця композиція – відверта пересторога та нагадування на роки. Адже з цим сусідом нам жити поруч завжди. І потрібно не забути та пробачити, а завжди пам’ятати, що все може повернутися знову.

У відеороботі Сергій Лазановський та Greenjolly постали оповідачами історії. Основний акцент був зроблений на кольору гаму, тіні та профілі. До кінця композиції разом з драматичною музичною історією темніє і саме зображення.

Також нещодавно Сергій Лазановський дав велике інтерв’ю сайту “Єдина», Там він розповів, що наразі не може собі дозволити відійти від воєнних пісень. Оскільки він напряму долучається до зборів, благодійних концертів та знає, що нашим захисникам та захисницям потрібна і моральна підтримка.

«Наразі мені важко створювати пісні, не думаючи про війну. Кожна пісня – це певна асоціація з різними меседжами. Я інакше зараз не можу, тому моя творчість про теперішнє та повернення до історичних пісень, які зараз мають значення для українців», – розказав співак.

Повне інтерв’ю можна прочитати ТУТ.

Прокрутка до верху