CULTURE TREND

“Війна ближче, ніж вам здається”. Світовий прокат фільму “Довга доба” розпочали з показу у штаб-квартирі НАТО

Перед початком перегляду фільму виступила заступниця помічника генсека НАТО з питань громадської дипломатії Кармен Ромеро.

“Я дякую за цей емоційний і глибоко зворушливий фільм, який є відвертим свідченням злочину й руйнування, мужності, життя й надії. Цей фільм передає, з одного боку, правду про кремлівський режим і його злочини. І хоробрість українського народу – з іншого. З найпершого дня повномасштабного вторгнення Росії позиція НАТО була рішучою і зрозумілою. Наш фундаментальний інтерес полягає в тому, щоб Україна виграла війну і здобула перемогу як незалежна й суверенна країна, – сказала вона. – Оскільки ми знаємо, що міцного миру не буде, якщо переможуть гноблення й тиранія, а авторитарні режими й лідери будуть вірити, що можуть отримати те, що хочуть, силою. Тож ще раз дякуємо, що ви з нами”.

Режисер фільму, виступаючи перед показом, наголосив, що це не просто стрічка, а послання до світу.

“У ньому зафіксовані вчинки українських людей на межі існування, у ньому відображені факти злочинів російській військових проти мирного населення моєї країни. Кожен кадр у фільмі знятий нашими героями на їхні гаджети. Для того щоб світ міг відчути себе разом з українцями в тих умовах, у яких ми перебуваємо вже два роки. Ми створили “Довгу добу”, щоб ніхто не зміг переписати нашу історію і сказати що України не було, – наголосив він. – Просто зараз наші військові боронять кордони й ціною свого життя дарують нам час, щоб ми могли розповісти світу про Україну. Ще є час, але кожна секунда – це життя наших людей. І це не вислів – це факт. Тож вслухайтеся в голоси українців. Ми зібрали їх для вас у капсулу часу. Коли ви будете дивитися цей фільм, пам’ятайте: так виглядає боротьба за життя, за свободу, за майбутнє. Я хотів би, щоб світова спільнота усвідомлювала, що війна ближче, ніж вам здається. Я вважаю, що саме ви повинні донести до інших ідею про те, що за мир варто боротися. Дякую за вашу увагу”.

24 лютого кінопокази документальної стрічки відбудуться в Болгарії, Туреччині й Данії.

Відео: Dovha Doba / YouTube

Контекст

У роботі над фільмом узяло участь приблизно 12 тис. українців, які поділилися з режисером кадрами, знятими на телефони після повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну. Допрем’єрний показ стрічки відбувся 21 листопада 2023 року, в 10-ту річницю Революції гідності та свободи  в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

За словами Бадоєва, деякі відео йому надсилали українці, які в перші місяці повномасштабного вторгнення РФ в Україну перебували в окупації.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху