CULTURE TREND

У Білій Церкві власник спотворив пам’ятку національного значення пов’язану із Шевченком (фото)

Напередодні дня народження Кобзаря маємо прикру новину, що стосується сумної долі пам’ятки пов’язаної із Великим Кобзарем.

Фото: “Україна Інкогніта”

Як стало відомо «Україна Інкогніта», у Білій Церкві власник спотворив недолугим ремонтом та перебудовою будинок станційного доглядача, що входить до комплексу споруд Старої пошти.  Зокрема знищено автентичний дерев’яний ганок, замість якого з’явилася недолуга цегляна прибудова, та замінено вікна на пластикові.

Фото: “Україна Інкогніта”

Ансамбль споруд старої пошти у Білій Церкві (Стара пошта) має статус пам’ятки національного ще від 1979 року.

Комплекс звели у 1825-1833 рр. на важливій поштовій дорозі Москва-Одеса коштом графині Олександри Браницької, – тітка поміщика Павла Енгельгардта (того самого, у якого згодом викупили Тараса Шевченка) та племінниці князя Григорія Потьомкіна.

Фото: “Україна Інкогніта”

Індивідуальний  проект розробив невідомий архітектор.

Комплекс займає площу близько 1,5 га і складається з двох частин. Перша частина – будівлі поштової станції, готелю і заїзду (ямщицька). В другій службові споруди – каретовня, кузня і стайня.

Будинок до “ремонту”. Фото: “Україна Інкогніта”

У 1846 р. в готелі поштової станції перебував Тарас Шевченко під час роботи у складі історико-археографічної комісії. У повісті «Прогулянка з задоволенням і не без моралі» він описує свій приїзд до Білої Церкви, де спинився спочатку в т. зв. «заїзді», який виконував спрощену роль поштового двору.

Будинок станційного наглядача, зауважимо, з’явився пізніше відвідин Тараса Шевченка, але він входить до історико-архітектурного комплексу, пов’язаного із його життям.

Фото: “Україна Інкогніта”

Нагадаємо – будинок станційного наглядача є пам’яткою національного значення і будь-які  роботи, тут можуть вестися лише з дозволу відповідних структур МКІП. Кардинальна ж перебудова/добудова – є кримінальним злочином.

Представники міської влади Білої Церкви та ГО «Україна Інкогніта» вже проінформували департамент культури і туризму КОДА. Там обіцяють негайно звернутися до правоохоронних органів, аби ті розібралися із ситуацією.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху