CULTURE TREND

“Вогонь вже не горить”: рідні та близькі загиблих музиканток із Запоріжжя випустили їхню пісню

Офіційно на стрімінг-сервісах вийшла пісня “Вогонь вже не горить”, створена загиблими музикантками із Запоріжжя Крістіною Спіциною та Світланою Сємєйкіною.

Дівчата, які мали власний гурт Similar.Girls, не встигли видати цей матеріал – у серпні 2023 року їх вбила російська ракета в Запоріжжі після вуличного виступу.

Музичний простір вразила смерть дівчат, які попри все співали українські пісні та просували україномовний контент. Саме тому за їх відданість справі премія MUZVAR AWARDS-2023 нагородила Крістіну та Світлану посмертно відзнакою. Нагороди отримували рідні загиблих – батько Світлани і брат Христини. В особі цих музиканток організатори премії вшанували пам’ять усіх представників креативної індустрії, які загинули за час російсько-української війни. 

Як зазначається, композиція “Вогонь вже не горить” була створена у квітні-травні 2022 року. Пісня відображає жахіття російсько-української війни, зокрема трагічні події у Маріуполі. Свого часу дівчата почали пробувати її виконувати своєю групою на репетиціях. Проте офіційної студійної версії пісні немає – музикантки у серпні 2023 року домовилися за дату запису, проте не встигли.

Тому рідні та близькі Крістіни і Світлани вирішили, що цю пісню обов’язково має почути світ. 

“У нас залишилися записи з прямих ефірів та репетиції з актового залу. Саме з них були вирізані голоса, саме на ці голоси були записані друзями дівчат гітари та барабани. Пісня створювалася протягом близько 2 місяців в студії звукозапису”, – зазначається у повідомленні. 

Крістіна та Світлана були справжніми голосами свого повоєнного рідного Запоріжжя.  Попри запрошення виступати на заходах, вони найбільше отримувала задоволення саме на живих виступах просто на вулицях. Також музикантки робили і live-стріми своїх виступів, де за прямим етером у TikTok за ними стежило по 800 людей одночасно.

Прокрутка до верху