CULTURE TREND

Загрозливий сценарій: аналітики розповіли, чи можна перетворити російську трьохтонну бомбу на КАБ

Загрозливий сценарій: аналітики розповіли, чи можна перетворити російську трьохтонну бомбу на КАБ

Загрозливий сценарій: аналітики розповіли, чи можна перетворити російську трьохтонну бомбу на КАБ

У РФ вже відпрацьовані шляхи встановлення комплектів УМПК на великогабаритні бомби.

Ту-22М3 зможе підняти ФАБ-3000, навіть зі збільшеними габаритами через комплект УМПК на зовнішній підвісці / фото Міноборони РФ

Нещодавно міністру оборони РФ Сергію Шойгу була продемонстрована бомба ФАБ-3000, яка при вазі 3067 кг має бойову частину вагою 1200 кг.

Як зазначають аналітики Діфенс Експрес, результатом її вибуху є вирва глибиною у півтора десятка метри та важкі контузії на відстані декілька сотень метрів. 

Комплекти УМПК, які перетворюють їх на плануючі, встановлюються на ФАБ-250, ФАБ-500 та ФАБ-1500 та дозволяють їх скидати на дальностях до 70 км.

Відео дня

“Таким чином у РФ вже відпрацьовані шляхи встановлення таких комплектів й на великогабаритні бомби. Тому цілком варто очікувати, що ворог зможе реалізувати їх монтаж і на ФАБ-3000. Скоріш за все мова піде про масштабування вже відпрацьованої конструкції, що також означає мінімальні строки на випробування, доопрацювання та запуск у серійне виробництво”, – зазначають експерти.

За зазнається, що штатним літаком для них у РФ залишився лише Ту-22М3, який в теорії зможе підняти ФАБ-3000, навіть зі збільшеними габаритами через комплект УМПК на зовнішній підвісці.

“У РФ можуть спробувати встановити ФАБ-3000 з УМПК на фронтовий бомбардувальник Су-34, який вже використовує ФАБ-1500 з УМПК. Але Су-34 не є штатним носієм ФАБ-3000, тому це не зовсім тривіальна задача”, – пишуть експерти.

Вони сумніваються, що Су-34 зможе легко нести ФАБ-3000 з комплектом УМПК.

“Це потребуватиме вирішення цілого ряду завдань. Але, скоріш за все, ворог впевнений, що зможе, або вже наблизився, чи вже вирішив ці завдання. Тому поява в арсеналі ворога й таких засобів ураження є доволі вірогідним та вкрай загрозливим сценарієм”, – додали там.

Виробницво ФАБ-3000 – деталі

Росіяни розпочали масове виробництво тритонних авіаційних бомб ФАБ-3000. Про це повідомили у Міноборони РФ за підсумками поїздки міністра Сергія Шойгу на підприємства оборонно-промислового комплексу у Нижньогородській області.

“Сергію Шойгу доповіли, що на підприємстві з лютого поточного року організовано масове виготовлення ФАБ-3000”, – йдеться у заяві російського відомства.

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху