CULTURE TREND

Будинок «батька гелікоптерів» Ігоря Сікорського має бути відреставрований

Як повідомляє офіційний сайт МКІП, 6 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Міністерства оборони України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 червня 2021 року. Тоді Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов на користь держави від заступника Генерального прокурора, який представляв інтереси держави в особі МКІП, до Міноборони та Державного підприємства «Готель «Козацький».

Будинок Сікорського. Фото: “Вікіпедія”

Таким чином, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 червня 2021 року набрало законної сили. Згідно з ним, суд зобов’язав Міністерство оборони укласти з МКІП охоронний договір на об’єкт культурної спадщини — пам’ятку національного значення з охоронним «Будинок, в якому мешкав видатний авіаконструктор І. Сікорський з родиною», розташовану за адресою: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 15-Б.

Також у Міноборони мають привести будівлю до належного стану шляхом здійснення консерваційних та реставраційних робіт. Будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського має історичну та культурну цінність і перебуває в статусі пам’ятки історії національного значення.

Наразі будинок потребує негайної реставрації.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», 14 жовтня  у Києві відбулась толока біля будинку відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського. Зокрема активісти прибирали прибудинкову територію, встановили тимчасові конструкції, оскільки будинок в аварійному стані, відмили фасад від фарби та повиносили сміття. Метою толоки, окрім іншого, було привернення уваги до жалюгідного стану історичної пам’ятки.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху