CULTURE TREND

«Гостинний двір» остаточно став пам’яткою національного значення

«Гостинний двір» остаточно став пам’яткою національного значення

30 січня Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив законність зміни статусу пам’ятки «Гостинний двір» з місцевого на національного значення. Про це повідомляє офіційний сайт МКІП.

«Гостинний двір» остаточно став пам’яткою національного значення
Гостинний двір. Фото: Офіційний портал Києва

Суд не задовольнив апеляційну скаргу ТОВ «Укрреставрація» на рішення Київського окружного адміністративного суду від 3 серпня 2023 року у справі за позовом «Укрреставрації» до Кабінету Міністрів та Міністерства культури та інформаційної політики.

Позов стосувався визнання протиправною та нечинною постанови Кабінету Міністрів від 19 травня 2021 року № 506 «Про зміну категорії пам’яток культурної спадщини» в частині зміни категорії пам’ятці місцевого значення «Гостинний двір (за проектними матеріалами ар. Л. Руска, 1809 рік)» на пл. Контрактовій, 4 у місті Києві на категорію національного значення.

Таким чином, рішення Київського окружного адміністративного суду від 3 серпня 2023 року, яким суд врахував доводи Кабінету Міністрів, Мін’юсту та МКІП щодо безпідставності позовних вимог й підтвердив законність зміни категорії пам’ятки Гостинний двір з місцевого на національного значення, набрало законної сили.

Нагадуємо, в червні 2021 року Фонд державного майна України передав «Гостинний двір» до сфери управління МКІП, в травні Уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостинний двір (за проектними матеріалами ар. Л. Руска, 1809 р.)» у м. Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм відповідні охоронні номери.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху