CULTURE TREND

Команда «Україна Інкогніта» оцифрувала на Черкащині низку пам’яток

За сприяння ГО «Україна Інкогніта» у Мошнівській громаді (Черкаська обл.) реалізували проект «Культурний вимір села Мошни», який передбачає створення тривимірних моделей визначних історичних та архітектурних памʼяток, розташованих на території громади, повідомляє Укрінформ.

Про це на брифінгу в медіацентрі “Україна-Укрінформ” розповів краєзнавець Мошнівської громади Микола Якименко.

Фото: Укрінформ

 «Не всяке місто може позмагатися з Мошнами кількістю унікальних памʼяток. Ми з 1990-х років намагалися долучати дітей до вивчення культурної спадщини. З 2000 року у нас працює центр туризму, і ми прийняли більш як 20 тисяч туристів. Проект поставив роботу з вивчення і збереження памʼяток на кілька рівнів вище. Ще проект не завершився, а вже відгукуються наші односельці, колишні жителі села Мошни з бажанням допомогти. І та інформаційна підтримка, яку нам дає цей проект, дозволить нам зберегти ті памʼятки, які в Мошнах знаходяться в плачевному стані», – розповів Микола Якименко.

Фото: “Україна Інкогніта”

Так, у межах проекту, за допомогою знімків з дрона та фотокамери були зроблені тривимірні моделі кількох історичних та унікальних обʼєктів на території Мошнівської громади.

Так, у межах проєкту, за допомогою знімків з дрона та фотокамери були зроблені тривимірні моделі кількох історичних та унікальних обʼєктів на території Мошнівської громади.

Фото: “Україна Інкогніта”

Зокрема, це Спасо-Преображенська церква 1840 року, яка поєднує кілька стилів – готику, мавританський стиль, елементи храмів індомусульманських вірувань і має унікальну архітектуру. Також це музей Тараса Шевченка, в будівлі заїзду ХІХ століття; Еллінська (грецька) школа, 1901 року, колишній жіночий пансіон, побудований за кошти колишньої власниці Мошенського ключа Катерини Балашової; памʼятка деревʼяного зодчества – будинок лікаря, єдина деревʼяна будівля архітектора Владислава Городецького, яка залишилася в Україні; римо-католицький костел, побудований 1857 року для місцевої громади.

Фото: “Україна Інкогніта”

Біля кожного обʼєкту встановлені інформаційні стенди з кресленням будівлі, описом, QR-кодом, який веде на сайт з детальною історією обʼєкта.

Фото: “Україна Інкогніта”

Також у межах проекту створено банери з інформацією про обʼєкти, які будуть встановлені в найбільш людних місцях громади.

«Для людей, які переймаються культурною спадщиною, такий проєкт, створений для сільської громади, буде прецедентом. Подібні проєкти для міст вже виконувалися, але стосовно сільської громади це вперше. Проєкт повинен обʼєднувати всі аспекти функціонування та прогнозування майбутнього розвитку обʼєктів культурної спадщини. А по друге, такі проєкти показують, що культурна спадщина – це також і матеріальна спадщина, яка є свідком і доказом минулих епох, те що нам залишили предки і те, що ми маємо зберегти в першу чергу», – розповів на брифінгу голова правління ГО «Україна інкогніта» Роман Маленков.

Фото: “Україна Інкогніта”

Проєкт “Культурний вимір громади Мошни” реалізується ГО «Україна інкогніта», проєкт фінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки ЄС.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху