CULTURE TREND

«Квіти України» і надалі залишаються під захистом держави

«Квіти України» і надалі залишаються під захистом держави

Шостий апеляційний адміністративний суд 31 жовтня задовольнив апеляційні скарги МКІП, Київської міської прокуратури, Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, а також громадських організацій «Зберегти Квіти України» і «Мапа Реновації» по справі, пов’язаній з оскарженням статусу пам’ятки будівлі «Квіти України», яка розташована на вулиці Січових Стрільців, 49. Про це повідомляється на офіційному сайті Мінкульту.

«Квіти України» і надалі залишаються під захистом держави
СТОЛИЧНА ПАМ’ЯТКА АРХІТЕКТУРИ “КВІТИ УКРАЇНИ” ФОТО: ІВАН ЧЕРНІЧКІН / ЗАБОРОНА

Суд апеляційної інстанції погодився з аргументами МКІП, що вже ліквідований Окружний адміністративний суд міста Києва необґрунтовано позбавив будівлю «Квіти України» статусу пам’ятки культурної спадщини та скасував припис МКІП.

Наразі рішенням суду, яке вступає в силу відразу після проголошення, повністю відмовлено в задоволенні позовних вимог щодо скасування наказів про занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки архітектури, монументального мистецтва та категорією місцевого значення об’єкт культурної спадщини «Оранжерея, навчально-методичний павільйон «КВІТИ УКРАЇНИ» по вул. Січових Стрільців, 49 у м. Києві, охоронний № 4065-Кв.

Крім того, судом залишено в силі припис МКІП від від 13.07.2021 № 801/6.11.6 про припинення проведення будівельних робіт на об’єкті «Реконструкція цілісного майнового комплексу з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом по вул. Січових Стрільців, буд. 49 у Шевченківському районі міста Києва».

Окрему вдячність висловлюємо органам прокуратури та небайдужій громадськості за активну позицію, яка допомогла забезпечити захист пам’ятки.

Нагадаємо – «Квіти України» — модерністична будівля 1985 року. У 2021 р. частково зруйнована забудовником. З того часу навколо будівлі триває протистояння забудовника та активістів, які виступають за її збереження.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху