CULTURE TREND

Київські мозаїки візьмуть під охорону

У Києві від знищення хочуть зберегти ряд творів монументального мистецтва, які раніше не мали жодного охоронного статусу. Це мозаїки, керамічні панно та вітражі. Зокрема, як повідомляє офіційна ФБ-сторінка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА,  до Державного реєстру культурної спадщини внесли одразу чотири нові мозаїки.

Фото: ДОКС

До переліку виявлених об’єктів у 2022-2023 рр. за поданням КНМЦ ДОКС включив ансамбль мозаїчних панно на торцях житлових будинків по Берестейському пр-ту (кол. Пр-т Перемоги) 17 – 27.  Серія панно створена у 1967-1979 рр. четвіркою найвідоміших авторів, які стояли біля витоків монументального мистецтва України в другій половині ХХ ст.

Фото: ДОКС

Раніше вже було надано статус виявлених об’єктів культурної спадщини двом творам видатного художника-монументаліста Федора Тетянича. Це мозаїчне панно (оригінальна авторська техніка) «Квітучі сади» або «Україна молода» на фасаді невиразної з архітектурного боку будівлі по Дарницькому б-ру 23, та панно «Наука» на стіні корпусу № 18 факультету інформатики та обчислювальної техніки КПІ (вул. Політехнічна, 41). Панно «Україна молода» вже занесено до Державного реєстру як пам’ятка місцевого значення.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», у Кам’янці-Подільському знищили мозаїку Івана Кляпетури.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху