CULTURE TREND

«Молодший брат» знаменитої статуї Христа із Ріо знайшовся в селі під Дрогобичем

Що українська «глибинка» ховає у собі чисельні таємниці вкотре підтвердило чергове відкриття команди «Україна Інкогніта»

Ісус як у Ріо… Фото: Роман Маленков

В селі Рихтичі, на Львівщині, стоїть статуя Христа Спасителя. Майже як у Ріо, але в десять разів менша. Коли члени команди «Україна Інкогніта» вперше її вперше побачили, то звичайно іронізували. Мовляв, селяни захотіли собі фігуру, як у Ріо-де-Жанейро. Але виявилося, – дарма!

Як з’ясував член команди «УІ», історик Андрій Кобилянський із цією сакральною фігурою не все так просто.

У тридцятих роках минулого століття власником Рихтичів був граф Юнош-Бєльський. Є опосередкована інформація, що він товаришував із скульптором Полем Ландовським, який ще у 1932 році виготовив для села фігуру Ісуса Христа, яку встановили  пагорбі, на в’їзді у Рихтичі перед костелом.

В радянський період пам’ятник традиційно скинули із постаменту. Він впав і розбився на кілька частин, але місцеві мешканці поховали ці частини, в тому числі в одній із цвинтарних каплиць. У 1990 році уламки зібрали докупи і відтворили статую. На жаль деякі фрагменти, зокрема кисті рук, було втрачено і їх замінили зробленими місцевими умільцями.

Нині під нею напис, що первісно її встановили у 1937 році, але Андрій Кобилянський отримав із Польщі фото 1936 року  де добре видно, що на той час фігура вже стояла.

У 1936 р. фігура вже стояла

Свого всесвітньовідомого Христа у Ріо знаменитий скульптор Поль Ландовський  створив у 1926-1931 рр. Враховуючи колосальні розміри на це знадобилося п’ять років.

Згодом, в 1932 р. він гостює у палаці свого товариша Юнош-Бєлського. Палац до нашого часу не дожив, бо був знищений комуністами. Дивним чином тоді ж у селі з’являється фігура яка є практично ідентичній бразильському Спасителю.

З великою долею вірогідності можна говорити, що у невеличкому селі під Дрогобичем ми маємо авторську копію найзнаменитішої у світі скульптури, яка зображує Ісуса Христа. Втім з цим питанням потрібно ще розбиратися. Не виключено, шо знаменитий скульптор похвалився перед товаришем своєю роботою, а Юнош-Бєлського наказав виготовити копію по світлинах наданих скульптором.

З усім цим ще потрібно розбиратися. Команда «Україна Інкогніта» спробує з’ясувати, чи це авторська копія, чи зроблена за прямої участі автора місцевими майстрами. Але у будь-якому випадку фігура Ісуса Христа у Рихтичах постала за участі  знаменитого скульптора Поля Ландовського, «батька» найвідомішої у світі скульптури Спасителя.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху