CULTURE TREND

Музей Шухевича відбудують після Перемоги – Садовий

Музей Шухевича відбудують після Перемоги – Садовий

Сьогодні експерти завершують сканування завалів музею. Це потрібно для майбутньої реставрації та міжнародного трибуналу, – пише на своїй сторінці в мережі ФБ мер Львова Андрій Садовий.

Музей Шухевича відбудують після Перемоги – Садовий
Музей Шухевича після атаки. Фото: “Факти”

Завтра наші служби разом з фахівцями почнуть розбирати завали, – продовжує очільник міста. –  Після цього ми оголосимо архітектурний конкурс. Прийом пропозицій та визначення переможця триватиме приблизно 2 місяці.

Внаслідок атаки знищено 16 музейних експонатів, які входили до Музейного фонду України. Кількасот музейних експонатів вдалося зберегти, їх було вивезено ще на початку повномасштабного вторгнення. Відбудовувати музей почнемо після Перемоги. Вже кілька меценатів звертались з пропозицією профінансувати відбудову. Дякуємо, що бережете історію, але сьогодні ці гроші треба витратити на армію, – підсумовував пан Садовий.

Нагадаємо, що Вночі 1 січня російські війська запустили по Україні ударні дрони типу «Shahed». На околицях Львова ворожий Шахед зруйнував музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.

Як повідомляли “Факти”, внаслідок влучання ударного безпілотника по музею втрачено меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано, а також погруддя генерала УПА авторства Михайла Черешньовського та скульптуру Степана Бандери авторства Ярослава Троцька. Решту близько 600 одиниць експонатів від початку повномасштабної війни перенесли в інше місце. Зараз вони у безпеці.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху