CULTURE TREND

На Хмельниччині прокурори врятували від розорювання аграріями давні кургани

Як повідомляє видання «Хмельницький Тimes», за реагування прокуратури у державну власність повернуто землі історико-культурного призначення.

Мова йде про пам’ятку археології місцевого значення – курганний могильник з трьох курганів що датуються ІІ-І тисячоліття до н.е.. Вони розташований на території Наркевицької селищної територіальної громади.

Фото ілюстративне. Джерело: Вікіпедія

Ця пам’ятка історії та культури перебуває під особливою охороною держави, а землі під нею не підлягають передачі у власність чи користування.

Попри законодавчу заборону, орган виконавчої влади безпідставно передав земельну ділянку в користування громадянину для ведення фермерського господарства, а у подальшому – відчужив у комунальну власність під видом земель сільськогосподарського призначення.

З метою недопущення знищення пам’ятки, прокурори звернулись до суду з позовом про зобов’язання повернути землю у державну власність.

В ході судового розгляду селищна рада визнала позов та добровільно повернула землі вартістю понад 4 млн. грн у власність держави.

Повідомлення про знищення аграріями «степових» пірамід зі сумною регулярністю з’являються в інформаційному просторі.

Зокрема вилання «Тексти» повідомляло, що навесні 2021 року біля смт Володарка Київської області місцевий житель самовільно зайняв ділянку землі, зорав її технікою та засіяв. Це був курган, датований приблизно III тисячоліттям до нашої ери.

Ділянка належить до земель історико-культурного призначення та особливо цінних земель. Археологічну пам’ятку безповоротно втрачено.

Про зовсім свіжий випадок агро-вандалізма стало відомо у вересні цього року. Фермер на Звенигородщині (Черкащина) самовільно зайняв земельну ділянку, яка належить до особливо цінних земель. Його судитимить.

Про це Суспільному повідомила речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.

За процесуального керівництва прокурорів Звенигородської окружної прокуратури до суду скерували обвинувальний акт стосовно жителя Звенигородщини, який самовільно захопив земельну ділянку, що належить до особливо цінних земель.

«47-річний голова одного із фермерських господарств самовільно зайняв земельну ділянку, хоча знав, що на ній був курган площею 1,4 га з визначеною охоронною зоною, а також про заборону ведення земельних робіт на території місця розташування об`єкта культурної спадщини. Сільськогосподарською технікою та навісним оснащенням чоловік культивував поверхневий шар ґрунту та висіяв кукурудзу», — розповіла речниця.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху