CULTURE TREND

На Тернопільщині студенти впорядкували територію Залозецького замку

На території Залозецького замку XVI століття на Тернопільщині працівники місцевого краєзнавчого музею організували толоку. У ній взяли участь понад два десятки людей. Про це розповів Суспільному організатор толоки, директор музею Василь Ковбаса.

Фото: Суспільне Тернопіль

До прибирання долучилися студенти Галицького коледжу. “У пакети збирали все, що бачили під ногами: папір, обгортки, все штучне. Ці пакети пізніше знесли в одне місце, там акуратно склали, потім його вивезуть”, – розповів музейник.

Під час прибирання студентам розповіли про історію цього місця, говорить викладачка Галицького коледжу Світлана Добровольська:

“Для нас, як для викладачів, це екологічне виховання нашої молоді, оскільки студенти, які долучаються до таких заходів, — майбутні фахівці туристичної галузі. Вважаємо, що кому, як не їм, здійснювати такі екологічні акції, облаштовувати туристичні об’єкти, готувати їх до туристичного сезону. Потрібно прибрати від сміття територію Залозецького замку й очистити архітектуру від тих дерев, які розростаються і руйнують залишки стін. Навколо замку є потічок, в якому теж багато сміття, неприємний запах, розводяться комахи”.

Весняну толоку на території Залозецького замку організовують щороку.

Фото: Суспільне Тернопіль

“Замок побудований наприкінці 16 століття. Заклав його Мартин Кам’янецький, згодом цим замком володіли князі Вишневецькі, Полоцькі. Потім тут була фабрика. В 19 столітті була броварня. Найбільших руйнувань він зазнав в період першої світової війни. У міжвоєнний період його не відновлювали. Після Другої світової війни радянська влада і місцеві жителі почали розбирати його на будівельні матеріали. Це один з найгірш збережених замків Тернопільщини. Те, що ми сьогодні прибрали, — найменше, що можемо для нього зробити”, — розповів директор Залозецького краєзнавчого музею.

Фото: Суспільне Тернопіль

Якщо не доглядати за руїнами замку, вони зруйнуються раніше, каже Василь Ковбаса.

“Найефективніше, що тут може застосувати, — консервацію. Зрозуміло, що повне відновлення, реставрація неможлива. По-перше, це надзвичайно дорого, по-друге, нема потреби і сенсу, бо є фотографії лише фасаду, інше нам невідомо. Ми не знаємо, як виглядав внутрішній двір, не хочемо фантазувати та видумувати. Тому, коли все приберемо, то знову законсервуємо. Це будуть так звані “романтичні руїни”. Приїхати на вихідні, подивитися, погуляти”.

Більш детально про замок та інші історичні пам’ятки с. Залізці читайте на сайті «Україна Інкогніта»

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху