CULTURE TREND

На Волині намагалися незаконно продати унікальну історичну пам’ятку часів Давньої Русі

На Волині намагалися незаконно продати унікальну історичну пам’ятку часів Давньої Русі

Як повідомляє Офіс Генерального Прокурора, на процесуального керівництва Луцької окружної прокуратури Волинської області розслідується кримінальне провадження за фактом незаконного привласнення особою знайденого чи такого, що випадково опинилося у неї, чужого майна або скарбу, які мають особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність (ч. 1 ст. 193 КК України).

На Волині намагалися незаконно продати унікальну історичну пам’ятку часів Давньої Русі

Завдяки злагодженій роботі правоохоронних органів у ході слідства вдалося віднайти унікальну пам’ятку – вирізьблену кам’яну плиту Х-ХІІІ ст. із зображенням «Святого воїна» періоду Київської Русі.

Історичну пам’ятку невстановлені особи намагалися незаконно продати на інтернет-аукціоні.

За словами генерального директора Національного музею історії України, доктора історичних наук Федора Андрощука, пам’яток такого рівня не знаходили в нашій країні впродовж останнього століття.

Добре збережена кам’яна плита із зображенням «Святого воїна», ймовірно, Святого Дмитра, могла бути окрасою одного із храмів Галицько-Волинського князівства.

Унікальну знахідку передадуть до Національного музею історії України на зберігання та проведення дослідження. У подальшому її залишать у музеї.

Досудове розслідування здійснює Луцьке райуправління поліції ГУНП в Волинській області.

Археолог Максим Левада в коментарі для “УП. Життя” пояснив, що ця плита може бути роботою візантійського майстра, однак частіше такі предмети можна трапляються в Криму або в Західній Європі.

“Скоріш за все, її виготовили майстри, які обслуговували християнські храми, що тільки-но почали розбудовувати. Вапняк, з якого зроблена плита, свідчить про те, що вона була зроблена саме в Галицько-Волинському князівстві: у Галичі, Володимирі, Луцьку чи якомусь іншому князівському місті.

Ця плита чудово збережена. На ній є написи грецькою мовою. Такі плити зазвичай створювали для храмів, однак розмір цієї може свідчити про те, що її виготовили для каплиці-прибудови, присвяченої святому”, – розповів археолог.

За його словами, у XIII столітті пересічна людина не могла замовити такий виріб. Подібні плити зазвичай були дарунками, які нерідко вмуровували у стіни.

Як раніше повідомляла “Україна Інкогніта”, на Харківщині правоохоронці вилучили «хабар» чорнокопа.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху