CULTURE TREND

Різдвяне диво: до палацу у Малієвцях повернувся улюблений стіл графа Орловського

Малієвецький Історико-культурний музей – один із наймолодших в Україні. Палацово-парковому комплексу в Малієвцях надали офіційний статус обласного історико-культурного музею щойно у вересні 2021 р. «Пробила» музей неперевершена Анастасія Донець – красуня, волонтер, краєзнавець і активістка, енергії якої вистачило би, аби забезпечити електрикою середніх розмірів райцентр. Вона ж стала його директором.

Сьогодні палац Орловських – один і знаних туристичних і культурних центрів України де постійно відбуваються різноманітні культурні заходи і імпрези. А ще там, на додачу до невеличкого табуна коней нещодавно додався віслючок на ім’я Капучіно  – катати дітей і їсти із рук відвідувачів моркву.

На жаль жодних меблів, не кажучи вже про картини та інше від колишнього багатства інтер’єрів до нашого часу не уціліло.  Настя ж поставила собі за мету хоча би частково відтворити колишню велич. Декілька предметів вже поталанило знайти у місцевих селян. Але цього було замало.

Анастасія Донець. Фото: Дмитро Полюхович

І от – удача! Дивом чи провидінням поталанило знайти робочий стіл із кабінету графа Ксаверія Орловського! Анастасія тішить себе думкою, що той самий, хоча, як реаліст розуміє, що, найвірогідніше, такий самий. Але від стола, за яким колись сфотографувався граф він нічим не відрізняється.

Стіл знайшовся в одному із антикварних магазинів і коштував… Та багато він коштував! Знайшов його друг Музею колекціонер із Одеси Дмитро Сікорський. Він же довго торгувався (такі, одесит, такі да), аби знизити ціну до більш притомної.

В соціальних мережах пані Донець звернулася до шанувальників Малієвець і друзів Музею (а таких чимало) з проханням долучитися до покупки. Відгукнулися десятки людей. І от сьогодні, стіл в палаці.

“Маленьке музейне диво за день до Різдва. Диво не таке вже й маленьке. Воно – про неймовірних людей і неймовірну Україну, – написала у себе на ФБ сторінці Анастасія Донець. –  Колись, в часи війни в Кам‘янці-Подільському відкрили Університет. Він діє століття.

Ми зараз робимо МУЗЕЙ Малієвецький обласний історико-культурний музей.

Це – про те, що культура і освіта завжди на часі.

Сьогодні ось ці люди, з-поміж донатів на дрони купили музею стіл – прекрасний музейний предмет. Це рівень найкращих музеїв сучасної цивілізації.Це точна копія (а може і той самий стіл) який стояв у палаці сто років тому. Ми знайшли в викупили його у приватного антиквара.

Ви бачите – стіл ідеальний, палац – … головне, що є. Так і наша країна – справи в ній зараз унікальні, рівня найвищого людського подвигу, а країна – … головне, що є. Ми підтягнемо до ідеального рівня все інше. Просто – віримо в себе і гуртуймося”.

Цей стіл – один із найяскравіших зразків столів подібного типу, які американці називають “roll top desk“. Судячи з замка, він був виготовлений у місті Єль (США), яке славиться своїм університетом. Столи приблизно такох самої якості коштують десь від 4000–5000 євро. Але всі вони відрізняються від стола, який був у Орловського. Це унікальний випадок, коли ми відшукали абсолютно ідентичний стіл та ще й  за доволі адекватну ціну, йдеться у повідомлені на ФБ сторінці.

Фото: Юнія Андрійчук

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху