CULTURE TREND

Росіяни здійснили понад 530 порушень щодо української культурної спадщини

В Україні на сьогодні задокументовано 534 порушення щодо культурної спадщини, здійснені російськими загарбниками. З них по Криму зафіксовано 200 порушень, 334 – на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Луганської, Запорізької та Донецької областей. Про це заявила проєкт-менеджерка Кримського інституту стратегічних досліджень Ельміра Аблялімова-Чийгоз на пресконференції у Києві під час презентації сайту з документування порушень проти культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях України, передає кореспондент Укрінформу.

Розграбований росіянами музей в Херсоні. Фото: Dimitar Dilkoff / AFP

“На сьогодні ми маємо досить велику базу даних проти культурної спадщини України. Загалом зафіксовано 534 порушення, здійснені російськими загарбниками. З них по Криму зафіксовано 200 порушень, 334 на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Луганської, Запорізької та Донецької областей”, – сказала вона.

Серед основних порушень, за словами Аблялімової-Чийгоз, є “привласнення об’єктів культурної спадщини, використання у мілітарних цілях, переміщення культурних цінностей з окупованих територій, грабунок музеїв, незаконні археологічні роботи, модифікація і перебудова пам’яток та деконтекстуалізація історичних об’єктів”.

Експертка наголосила, що “масштаби культурних втрат, що завдала повномасштабна військова агресія Росії в Україні, можна порівняти з гуманітарною катастрофою, наслідки якої з кожним роком і з кожним десятиліттям відчуватимуться все гостріше”. Саме тому на даному етапі найголовнішим завданням є системна робота з документування цих порушень, зазначила вона. Під час пресконференції було презентовано оновлений сайт громадської організації “Кримський інститут стратегічних досліджень”, де можна ознайомитися з задокументованими порушеннями проти культурної спадщини України.

Як вже повідомляла “Україна Інкогніта”, російські загарбники готуються до тотального  грабунку музеїв окупованого Севастополя, маскуючи масштабне мародерство під евакуацію культурних цінностей з зони бойових дій.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху