CULTURE TREND

Церква Московського патріархату незаконно володіє майном Єлецького монастиря, – суд

Церква Московського патріархату незаконно володіє майном Єлецького монастиря, – суд

Сьогодні, 26 жовтня 2023 року, Господарський суд Чернігівської області прийняв рішення по справі за позовом Управління Чернігівської єпархії Української православної церкви (насправді РПЦвУ, – ред.) до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» та відмовив у задоволенні позовних вимог щодо визнання договору поновленим.

Про це йдеться у повідомлені на офіційному сайті МКІП.

Церква Московського патріархату незаконно володіє майном Єлецького монастиря, – суд
Єлецький монастир. Фото Вікіпедія

Отже, суд погодився з позицією МКІП та заповідника «Чернігів Стародавній». Договір про безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим, а Управління Чернігівської єпархії Української Православної церкви з 15 вересня 2021 року до тепер незаконно, без будь-якої правової підстави користується державним майном – приміщенням пам’ятки архітектури національного значення – Єлецьким монастирем, до складу якого також входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами.

Історична довідка

Єлецький монастир заснований 1060 чернігівським князем Святославом Ярославичем як чоловічий монастир. Розташований на підвищеному правому березі річки Десна між Чернігівським дитинцем і Троїцько-Іллінським монастирем. Складова історичної панорами Чернігова. Зруйнований 1239 року під час монгольської навали. 1623 року відновлений за панування Речі Посполитої, переданий Греко-католицькій церкві. 1649 року внаслідок Хмельниччини захоплений правосланими. Капітально перебудований у стилі українського бароко за головування архімандрита Йоаникія Ґалятовського в 1669—1688 роках. 1786 року за наказом російської імператриці Катерини ІІ позбавлений землеволодінь. 1921 року закритий рішенням радянської влади. У 1944—1964 роках належав Чернігівській обласній філармонії. Відновлений як жіночий монастир після здобуття Україною незалежності (1991). Від 1992 року перебував в оренді Московського патріархату під назвою Свято-Успенський Єлецький жіночий монастир, на честь головного храму Успіння Богородиці.

Кому цікаві деталі та несподівані факти – рекомендуємо прочитати нашу публікацію «Чернігів. Єлецький Успенський монастир»

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху