CULTURE TREND

У Мінкульті пояснили, чому московські ченці досі господарюють у Лаврі

У березні виповнюється рівно рік з того моменту, як Мінкульт в особі заповідника “Києво-Печерська лавра” розірвав договір оренди з УПЦ МП на користування майном святині. Втім, Московський патріархат зайняв агресивно-оборонну позицію і досі не залишив територію Нижньої лаври і навіть проводить там богослужіння ледь не щодня.

Очільник Києво-Печерської Лаври (УПЦ МП) митрополит Павло та російський диктатор владімір путін

Чому так відбувається і які існують перспективи того, що держава таки змусить УПЦ МП виконати законні приписи? Про це в бліц-інтерв’ю “Телеграфу” розповів виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв:

— Рішення справді є, але сторона, яка є користувачем майна, не квапиться його виконувати. Більше того, вони звернулися до суду щодо вжиття запобіжних заходів і невиконання своїх зобов’язань у зв’язку з припиненням дії договору… На сьогодні це незаконно…

Є такий інструмент, як примусове виселення. Але ми маємо теж розуміти, що з того боку теж люди. І далеко не завжди це колаборанти, і ті, хто здійснює антиукраїнську діяльність. З усіма треба комунікувати, спілкуватися, робити виважено і спираючись виключно на офіційні документи і судові рішення, – зауважив в.о. міністра культури та інформаційної політики.

На запитання журналіста, чи розглядається можливість примусового виселення ченців московського патріархату урядовець зазначив:

— В нашому житті розглядають всі варіанти, але обирають той, який є найбільш оптимальним. Нині здійснюється планомірна робота з обліку того майна, яке колись було в користуванні у монастиря [УПЦ МП]. Вже кілька об’єктів перейшли в управління заповідника. Ми розраховуємо, що і в подальшому цей процес буде безупинним і врешті-решт буде виконане поставлене завдання: припинити користування об’єктами заповідника монастирем і повернути це майно в користування держави.

Як ще у серпні минулого року повідомляла «Україна Інкогніта», у частині споруд Печерської Лаври забарикадувалися невідомі.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху