CULTURE TREND

В Підгайцях готуються до реставрації костелу Святої Трійці 1634 р.

На Тернопільщині у Підгайцях стартували підготовчі роботи до реставрації костелу Пресвятої Трійці. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомляє міський голова Ігор Мерена.

Костел Св. Трійці. Фото: “Вікіпедія”. Всі настурні – ФБ сторінка Ігор Мерена

«Римо-католицький костел впродовж багатьох століть свого існування пережив багато буремних подій і зазнав не одного руйнівного впливу, пише мер міста. – Колись величний та монументальний храм сьогодні руїною сумно височіє при в’їзді у наше місто. Так, зараз споруда перебуває у напівзруйнованому стані, однак ми докладаємо багато зусиль, щоб її врятувати.

Тому радий повідомити, що днями тут розпочалися перші підготовчі роботи.

Зараз проєктна документація по реставрації костелу перебуває на стадії завершення.  У межах розробки цієї проєктної документації вже розпочато роботи з розчищення костелу. Наступним етапом буде перекриття основної частини даху.

Дякую за підтримку у цій справі народному депутату України Іванові Калауру. Спільними зусиллями зможемо здійснити задумане», підсумовує пан Мерена.

Як повідомляє «Вікіпедія», храм постав 1634 року коштом тодішньої власниці Підгаєць Зофії Стадніцької на Заміхові (у шлюбах Ґольської, Лянцкоронської, Тишкевич). Дослідники стверджують, що при побудові нового костелу 1634 р. використовували елементи зі старого костелу (свідчення — кам’яна плита з епітафіями, датованими 1608 і 1612 роками, над сходами, що ведуть до захристя).

На думку Степана Колодницького, «святиня — вагомий показ відродженням готичного стилю в архітектурі Русі Червоної і Поділля XVII ст. у межах давньої Речі Посполитої».

Побудований на місці згорілого в 1463 р., що проіснував майже 200 років, костел неодноразово перебудовували в першій половині XVII ст. Срібні речі для костелу виготовляв львівський золотар Павел Засадзький бл. 1630 року. Парафіяльний костел закрили 1946 року, перетворили на склад.

У 80-ті роки внаслідок пожежі в костьолі обвалилися склепіння, дах вежі.

Як раніше повідомляла Україна Інкогніта», з Підгайцями пов’язаний гучний міжнародний скандал через незаконне і таємне вивезення до Москви реліквій місцевої синагоги.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху