CULTURE TREND

Знамениту Бушу «з’їсть» кар’єр?

Знамениту Бушу «з’їсть» кар’єр?

Історичним та природнім пам’яткам знаменитої Буші загрожує знищення чи, принаймні, паплюження. Як повідомив у своєму блозі політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, Державний історико-культурний заповідник «Буша» наразі під загрозою знищення.

Знамениту Бушу «з’їсть» кар’єр?

«Користуючись тим, що в Україні йде війна, і людям не до контролю за загребущими руками чиновників, Державна служба геології та надр України виставила на аукціон – Родовище Бушанське, – написав пан Кулик. –  Видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ). Поміж сіл Буша, Дорошівка та Слобода Бушанська. Звичайно, що за відсутністю громадського обговорення.

Людей лише поставили перед фактом. Планується вирити кар’єр на 13 гектарів. Під загрозою жителі сіл, зелений туризм, історико-культурний Заповідник Буша, дитячий садок с. Дорошівка, басейни річок Мурафа та Бушанка, геологічна природна пам’ятка загальнодержавного значення урочище «Гайдамацький Яр», реабілітаційний центр екопоселення Бушанська Толока, унікальний бушанський проєкт Захист Корів тощо».

Далі пан Кулик зауважив:

«Нагадаю, що перед цим прикордонна служба заборонила в’їзд осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років включно, до прикордонних територій в межах Яришівської, Могилів-Подільської, Ямпільської, Студенянської територіальних громад Могилів-Подільського та Тульчинського районів Вінницької області.

Буша – це Ямпільській міській громаді Могилів-Подільського району Вінницької області. З одного боку хочуть варварським способом зруйнувати заповідник та розрити природний парк, добити археологічну спадщину. А з іншого – не дати людям висловити свою громадянську позицію».

Як повідомляє сайт nadra.info, переможцем конкурсу є ТОВ «Сі-Еволюшн». Це дивне товариство засноване (вірогідно спеціально під конкурс) щойно у лютому 2024 р.. Статутний капітал усого 1 000 грн. Реєстрація – м. Київ. Власниця і керівниця – Гибелинда Наталія. Спецдозволи на користування надрами відсутні.

Повідомлення про загрозу Буші викликало у соціальних мережах широкий резонанс. Сподіваємося небайдужим громадянам вдасться відстояти заповідник від кар’єристів.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху