CULTURE TREND

Храм, де відспівували Кобзаря остаточно повернули державі

У лютому «Украіна Інкогніта» повідомляла, що у Каневі «московська церква» незаконно користується територією під Успенським собором ХІІ століття  та й самим храмом. Тоді Прокурори Смілянської окружної прокуратури скерували до суду позов в інтересах держави в особі Черкаської обласної військової адміністрації до Канівської міської ради та Київської митрополії Української православної церкви (московського патріархату) про усунення перешкод у праві користування та розпорядження земельною ділянкою історико-культурного призначення.

Успенський собор. Фото Dniprovych/Вікіпедія

В цій історії поставлено крапку. Як сьогодні повідомляє офіційний сайт МКІП, 18 березня Господарський суд Черкаської області зобов’язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття.Це рішення суд ухвалив за позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області в інтересах Міністерства культури та інформаційної політики України.

Встановлено, що виконавчий комітет Канівської міської ради у 2003 році надав дозвіл Українській православній церкві (МП) оформити право власності на пам’ятку археології. У подальшому це стало підставою для реєстрації права колективної власності.

Органи прокуратури  разом з МКІП у суді довели незаконність передачі будівлі Успенського собору. Адже законодавством встановлено пряму заборону відчуження пам’яток культурної спадщини, які перебувають у державній власності.

Суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому Канівської міськради, свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ (МП), а також скасував державну реєстрацію речового права на об’єкт культурної спадщини національного значення.

Після набрання рішенням суду законної сили, МКІП забезпечить закріплення нерухомого майна в межах чинного законодавства.

Успенський собор є пам’яткою археології національного значення. Це стародавній храм часів Київської Русі, побудований у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем. У 1861 році в Успенському соборі відспівували великого українського поета Тараса Шевченка.

Детальніше про сам храм читайте на сайті «Україна Інкогніта» у публікації «У Каневі попи УПЦ МП приватизували храм зведений ще за Княжої доби».

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху