CULTURE TREND

Московська церква має повернути Україні палац Терещенків у селищі Червоне

«Україна Інкогніта» неодноразово розповідала про сумну долю  палацу Терещенків у селищі Червоне, що на Чернігівщині, який незрозумілим чином був привласнений представниками московської церкви. Нагадаємо, що українська філія РПЦ, патріарх якої активно підтримує війну Росії проти України, привласнивши видатну пам’ятку, так і не змогли дати їй ради.

Палац Терещенків. Фото: Роман Маленков

Нагадаємо, що у 2000 році ВАТ «Червоненський цукровик», у якого до того палац був на балансі, безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії УПЦ (МП), у підпорядкування якої у 2001 р. у невеличкій частині плацу було створено червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир.

Московські черниці господарювали у пам’ятці попри те, що охоронного договору на пам’ятку архітектури єпархія не мала. Ремонтом та впорядкуванням української пам’ятки вірні московської церква, зауважимо, не переймалися. Все звелося до того, що у кількох помешканнях було проведено такий-сякий ремонт та вставлена пластикові вікна.

Палац Терещенків. Фото: Роман Маленков

Пам’ятка місцевого значення продовжила занепадати та руйнуватися.

Враховуючи сумний стан пам’ятки, і що УПЦ (МП) не може дати їй ради влада Червоного виступила за повернення палацу у власність громади. У серпні 2021 року Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності (палацу Терещенка) і передачі її структурам московського патріархату і звернулася до суду з позовом про повернення втраченої нерухомості державі. Усі судові рішення про відмову прокуратура оскаржила.

Судова тяганина тривала кілька років. Представники релігійної структури, що підпорядковується злочинній Москві хоч і показали свою повну неспроможність дати лад палацу, але все одно вкрай не бажали повертати Україні знакову і жодним чином не сакральну, а суто світську нерухомість, яка незрозумілим чином потрапила до їх рук. Як із цим корелюється Божа заповідь «Не вкради», – пояснити важко.

Палац Терещенків. Фото: Роман Маленков

20 серпня 2023 року Господарський суд Житомирської області ухвалив повернути державі маєток Терещенків у смт Червоне, який перебував у власності Житомирської єпархії УПЦ (МП). Раніше Верховний суд підтримав позицію Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності передачі палацу Терещенків у смт Червоне у власність Житомирської єпархії УПЦ (МП) і ухвалив направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду та прийняття законного рішення на захист державних інтересів.

УПЦ (МП) не побажала просто так повернути привласнене майно і подала на це рішення апеляцію.

Нарешті в цій затяжній драмі і судовій тяганині поставлено остаточну крапку.

Як повідомляє офіційний сайт МКІП, 15 січня, Північно-західний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу УПЦ (МП) на рішення Господарського суду Житомирської області та залишив його без змін. Відтак УПЦ (МП) зобов’язана передати Палац Терещенків у селищі Червоному у власність державі.

МКІП виступило третьою стороною під час цього процесу, адже послідовно бореться за повернення у власність держави української історичної спадщини.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху