CULTURE TREND

Музей у Нідерландах скасував борги за зберігання «скіфського золота» та готується передати артефакти Україні

Схоже, що епопея довкола так званого «Скіфського золота», про яке неодноразово згадувала «Україна Інкогніта», добігає кінця.  Як повідомляє офіційний сайт МКІП, Міністерство та Музей Алларда Пірсона – археологічний музей Амстердамського університету  домовились про повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України з чотирьох кримських музейних установ.

З 2014 року вони експонувалися на виставці «Крим – золотий острів у Чорному морі» у Нідерландах. Документ про це підписали т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та виконувач обовʼязків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен. Музейні предмети включають колекції Кримських  республіканських установ «Центральний музей Тавриди», «Керченський історико-культурний заповідник», «Бахчисарайський історико-культурний заповідник» та Національного заповідника «Херсонес Таврійський».

«Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як «скіфське золото», додому в Україну», – повідомив Ростислав Карандєєв.

Він висловив вдячність Музею Алларда Пірсона за зберігання колекцій протягом 9 років, а також за рішення Нідерландської сторони не стягувати витрати за зберігання музейних експонатів.

«Дякуємо партнерам з Міністерства юстиції, МЗС України, юридичним радникам «Bergh Stoop & Sanders N.V.» та Посольству України в Нідерландах за державну позицію та професійний супровід справи, а також Національному музею історії України за сприяння процесу. Розвиваємо культурну дипломатію разом та повертаємо українські культурні скарби», – зазначив виконувач обовʼязків очільника МКІП.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху