CULTURE TREND

На Вінничині заради дров сплюндрували старий цвинтар (фото)

На старому цвинтарі села Писарівка біля Шаргороду, що на Вінничині під виглядом «рекультивації» плюндрують старовинний цвинтар та нищать давні надгробки.  Про це «Україна Інкогніта» повідомили місцеві мешканці, які також надіслали світлини:

Повалений хрест

«Ось таке зробили на нашому старому кладовищі, коментує світлини одна із небайдужих громадянок – Вирізали дрова, та ще й важкою технікою зірвали дорогу яку посипали хлопці щоб похоронити героя».

За словами місцевих мешканців роботи ведуться від середи (7 лютого).

«Трактор заїхав на цвинтар, порозгортав гроби які були на його шляху, зробив дорогу щоб машина заїжджала і трактором грузили, коментує подію інша місцева мешканка, – Валяється хрест, який свіжопофарбований, видно що хтось відвідував цю могилу, розвалений найстаріший хрест цвинтаря, а що зробили з дорогою  –  то жах».

Найстаріший хрест цвинтаря практично знищено

Той хрест у селян має власну назву «Лебідь», і він шанувався із давна. Хоча невідомо хто там похований, але на поминальні дні біля нього завше запалювали свічки. Виходячи із форми він цілком може датуватися кінцем XVIII, чи принаймні першою половиною ХІХ століття.

Небайдужі громадяни (десь 20 людей) призупинили неподобство та викликали поліцію, та склала протокол.

Керівник робітників заявив, що всі дозволи на проведення робіт є, але показати папери не зміг.

За словами місцевих частину деревини вивезли у невідомому напрямку. Дві вантажівки вивантажили біля місцевої школи.

Чи причетна до вандалізму місцева влада – активісти сказати не можуть, але староста села наразі на робочому місці відсутня, бо давно хворіє.

Редакція «Україна Інкогніта» з розумінням поставилися до прохання селян не згадувати їх прізвища.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху