CULTURE TREND

У Каневі «московська церква» незаконно користується територією під Успенським собором ХІІ століття, – прокуратура

На Черкащині прокурори через суд хочуть повернути у власність держави території, на яких розташований Успенський Собор. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури, пише УНН.

Успенський собор. Фото Dniprovych/Вікіпедія

Прокурори Смілянської окружної прокуратури скерували до суду позов в інтересах держави в особі Черкаської обласної військової адміністрації до Канівської міської ради та Київської митрополії Української православної церкви про усунення перешкод у праві користування та розпорядження земельною ділянкою історико-культурного призначення – резюмували у відомстві.

Правоохоронці пояснили, що на цій земельній ділянці, площею майже 4200 м2, розташований Успенський собор XII ст., який був визнаний пам’яткою археології загальнонаціонального значення та був занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Проте Смілянською окружною прокуратурою встановлено факт порушення вимог чинного законодавства під час передачі у постійне користування Київській митрополії УПЦ (РПЦвУ) земельної ділянки державної власності історико-культурного призначення. Зокрема, змінено цільове призначення земельної ділянки з історико-культурного на землі громадського призначення.

Прокурори наполягатимуть визнати незаконним та скасувати рішення Канівської міської ради, а також визнати недійсним державний акт на право постійного користування земельною ділянкою та скасувати державну реєстрацію цієї земельної ділянки – підкреслили в прокуратурі.

У відомстві нагадали, що у  провадженні господарського суду перебуває справа за позовом Смілянської окружної прокуратури до виконавчого комітету Канівської міської ради та Київської митрополії Української православної церкви про повернення культурної пам’ятки національного значення – Успенського собору ХІІ століття у власність держави.

Детальніше про сам храм читайте на сайті «Україна Інкогніта» у публікації «У Каневі попи УПЦ МП приватизували храм зведений ще за Княжої доби».

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху