CULTURE TREND

Волонтери провели толоку в палаці Щеньовських (фотозвіт)

Як повідомила «Україна Інкогніта» комунікаційниця ініціативи «Спадщина.UA » Софія Костюк, 10 лютого у рамках проекту порятунку палацу Щеньовських, що у с. Носиківка (Шаргородський район Вінниччини), Подільська ініцатива «Волонтерський туризм» провела на території пам’ятки толоку.

Тут і далі фото: Юнія Андрійчук

Рух «Волонтерський туризм» виник за ініціативою на той час активістки і волонтерки, а сьогодні директора Малієвецького обласного історико-культурного музею Анастасії Донець, із метою порятунку знаменитого палацу Орловських, що на  Хмельниччині.

На Вінниччині волонтери побували вперше.

Участь у толоці взяли 25 людей, які приїхали з Камʼянця-Подільського, Хмельницького, Дунаївців та Києва.

Волонтери прибрали територію від сміття, вирізали самосів навколо палацу в радіусі 10 метрів та навели лад на першому поверсі будівлі.

Ночували волонтери на території колишнього цукрового заводу, що нині є артпростором, у готелі «Рафинад». Його власником є Григорій Саулко. Наступного дня він організував гостям екскурсію.

На зворотному шляху волонтери побували у Вищеольчедаєві в маєтку цукрозаводчика Когана. Його орендар – Ігор Скальський, який також відновлює палац у приватній ініціативі.

Гості Вінниччини були вражені розкішшю інтер’єрів цього маєтку, що дивом пережили радянські часи, та гостинністю господаря.

В маєтку цукрозаводчика Когана. Тут відновлення лише починається

«Палац Щеньовських – це короткий проект, де «Спадщина.UA» виступає транзитним інвестором, коментує  подію «Україна Інкогніта»  засновниця ініціативи Ганна Гаврилів. – Ми бачимо культурну спадщину як один із елементів національної самоідентифікації українського суспільства та віримо, що ревіталізовані пам’ятки спроможні та повинні ставати ресурсом для господаря, громади та держави загалом.

Наразі плануємо впорядкувати будівлю та територію, а також провести ґрунтовні історичні та архітектурні дослідження. А опісля – розробити для палацу найкращу концепцію пристосування, яка дасть можливість забезпечити його подальше функціонування на засадах економічної ефективності, та шукати для маєтку дбайливого та свідомого господаря».

Більше про місце толоки можна прочитати на сайті «Україна Інкогніта» у публікації «Носиківка. Палац Щеньовських».

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху